Finding Light in the Darkness
Video Storytelling Workshop
Кіно — це світло, яким проектор заливає екран через плівку. У наші часи плівок вже майже не використовують, але у тотальної більшості людей є відеокамера. Чи то на телефоні, чи як окремий гаджет.
Finding Light in the Darkness — про те, як вміло використовувати її для того, щоб розповідати історії. Підсвічувати те, що замовчується. Надавати розголосу тому, що важливе. Транслювати життя, яке сміливо і вперто перемагає смерть.
У рамках першого набору програми 12 учасників та учасниць за допомогою та під менторством українських режисерок Жанни Озірної і Валерії Сочивець створили короткометражні відеоісторії за 5 днів!
Лекційна частина воркшопу за участі українських режисерок Надії Парфан, Зої Лактінової, Жанни Озірної та Валерії Сочивець доступна на YouTube каналі America House Lviv.
Відеоісторії учасників та учасниць першого набору програми
ДокуМентальне
2:59’
авторка ідеї та режисерка Катерина Стельмащук
Історія-дослідження про один з тисячі моментів перебування в «найспокійнішому місці».
ПРОЯВЛЕННЯ
3:58’
авторка ідеї та режисерка Ганна Ігнатова
Для соціуму ми вдягаємо різні маски і поступово розпиляємось. Обряд "Сповивання" — спроба віднайти себе.
ОЧІКУВАННЯ
6:32’
авторка ідеї та режисерка Софія Короткевич
Відеофіксація вулиць Львова, які закарбували на собі стан застиглості. Мішки з піском, що можна спостерігати в просторі міста, оповідають про те, як сповільнився час в умовах війни.
ДРУГЕ ДИХАННЯ
1:55’
авторка ідеї та режисерка Мар’яна Серант
Героїня історії, втомлена і забігана щоденним марафоном домашніх справ і догляду за дітьми. Прагне зупинитись, перевести подих і озирнутись навколо.
ЛЕЛІТКА
7:27’
авторка ідеї та режисерка Поліна Яковлева
Рухатися незнайомим містом, коли в тебе поганий зір — задача не з простих. Але помітити себе набагато складніше.
Piškarus
3:19’
автор ідеї та режисер Василь Васильців
Поринь у подорож, просто вийшовши з дому. Мандрівка починається з бажання відкриттів, пошуку у буденних речах іскорок магічності. Віднайдення нових граней у явищах, на котрі дивишся щодня, але проминаєш.
ПОРУЧ
4:57’
авторка ідеї та режисерка Діана Анікєєва
Історія кохання, яка розгортається в переписці. Чи можливі стосунки на відстані, коли твій партнер боронить країну? Та на що готовий другий, щоб бути поруч?
Я МІЙ ДІД
4:16’
автор ідеї та режисер Влад Головко
Тонкий зв’язок між дідом і онуком, сповнений ніжністю та вдячністю один до одного, рветься на перетинах з гострими точками історичного ландшафту — різниця у світоглядах проявляється під час революції та війни, на сімейних застіллях і навіть футбольних матчах. Цей відеосей — спроба помислити можливість щирої розмови про історію сім’ї, ідеологійні розбіжності та стосунки між поколіннями.
САМОТНІСТЬ
4:20’
авторка ідеї та режисерка Ганна Трофімова
Самотність — це як готувати велику вечерю на одного. В тебе є багато інгредієнтів. Ти готуєш багато страв. Але ніхто не приходить. Ти маєш все, чим ні з ким поділитися.
ВУЛ. РАДІСНА 1
3:40’
автор ідеї та режисер Тарас-Богдан Яремак
Коротке відеоспостереження за подвір'ям Віктора, який протягом останніх років своїми силами облаштовує на своїй ділянці простір для лікування та відновлення травмованих птахів.
УБИТИ ДРАКОНА
8:30’
автор ідеї та режисер Олександр Улановський
Частина з трилогії про звичайну українську родину. Де батько намагається вберегти дітей і бути корисним своїй країні.
ЦІ ЛАНДШАФТИ ТАКІ НЕЗВИЧНІ ДЛЯ МЕНЕ
2:30’
авторка ідеї та режисерка Катерина Кроха
Реконструйована поїздка додому на схід з архівних зйомок, накладених на авторський текст. Це спроба візуалізувати відчуття дому у хаотичній послідовності думок на фоні іншого міста, коли відсутня фізична можливість та створити спогад.
МЕНТОРКИ ВОРКШОПУ
Жанна Озірна
Режисерка, сценаристка. Членкиня Української кіноакадемії та Гільдії режисерів України
Валерія Сочивець
Кінорежисерка, продюсерка, сценаристка та президентка організації «Сучасне українське кіно»