Прем’єра в America House Lviv! Весняний цикл показів молодого українського кіно від Indie Lab завершуємо найсвіжішим. Короткометражні фільми від цьогорічних випускників лабораторії щойно з монтажу. Дивимось першими в Україні та обговорюємо наживо із режисерами та режисерками.
📣24 квітня о 18:30
📍 Львів, вул. Гнатюка, 2, другий поверх.
Реєстрація: https://forms.gle/3ajRZCHYB28zZsc39
Про фільми:
WAR24 — режисерка Тетяна Пересунько, режисер Дмитро Шишко
Рефлексивний авторський документальний фільм про вибір людини під час війни, яка розпочалась. Тікаючи від бойових дій, герої мандрують з Києва до Харкова, а потім і до Кривого Рогу. Тут їм, врешті-решт, доведеться обирати, що важливіше — врятуватися одному або залишатися разом, попри небезпеку і загрозу життю.
МІЙ ТАТО — ДОСЛІДНИК БЛИСКАВОК — режисерка Іра Шостак
Документальний̆ фільм-рефлексія режисерки, спроба дочки (ро)згадати «всесвіт тата», дослідника блискавок, який, як виявилося після його смерті, був знаним тільки на половину. І таким тривким. Це спроба помислити, скільки триває наша пам’ять про людей, які щось означали і значили, які щось робили і створювали поруч з нами. Через фільм зафіксувати, які наші зачіпки цієї пам’яті, і потривати її довше. Також, звісно, згадати усе чи щось, чим батько для був для доньки.
СКАЖИ “Cześć” — режисерки Ната Оніщук та Вероніка Шустер
Через початок повномасштабної війни з Росією 12-річному Міші довелось залишити рідний Київ, кота, самокат і друзів. Життя в польському містечку – нова реальність, яку він не приймає. Міша намагається дотягнутися до яскравого, насиченого пригодами минулого через соцмережі та відеоігри. У той час, коли в офлайні його чекає безсилля, загубленість і самотність.
СИНІЙ ПТАХ. ПОЕТ. МУЗИКАНТ. РЕЖИСЕР — режисер Сергій Тимошенко
Дослідження життя і творчості трьох талановитих друзів, серед яких і сам режисер. Друзі відчайдушно намагаються реалізувати потенціал своїх талантів і зловити власного невловимого синього птаха. 2021 року полювання за синім птахом трагічно обривається смертю Поета. Музикант не виходить на зв'язок від початку повномасштабного вторгнення. У Режисера залишаються уривки незавершеного роману Поета, архів пісень Музиканта та хроніка довоєнного життя любителів глоду та опіоїдного засобу синтетичного походження налбуфіну. Режисер мріє закінчити фільм, уві сні продовжує полювання за синім птахом, який у його фантазіях трансформується в образ смерті.
ХРАНИТЕЛІ РУЇН — режисерка Марія Шевченко
Це історія про людей, які мешкають у Харкові. Війна торкнулася кожного з містян. Попри це, місто живе. Саша знайшов віддушину у відеозйомці. Фільмує новини із Салтівки для колишніх сусідів, які втекли від війни. Саша знімав і тоді, коли снаряд прилетів в його квартиру. В один момент він втратив усе, що любив, але не надію відбудувати своє житло і своє життя. Любов Михайлівна з вікна власної квартири бачила, як снаряд влучив у сусідній будинок. З тих пір, вже більше року, живе в підвалі. Від пережитого стресу рятує калейдоскоп — іграшка з дитинства — та бездомні коти, про яких піклується жінка. Це історія про виклики війні, про силу людського духу, про життя в нових обставинах, попри постійну загрозу смерті.