Back to All Events

31-й Lviv BookForum в Американському домі


4 ЖОВТНЯ

13:00—13:45 — Вплив шрифту Брайля на незалежність та самореалізацію людей з порушеннями зору

На лекції обговорять шрифт Брайля, його роль у щоденному житті та самореалізації людей з порушеннями зору, а також важливість його вивчення й роботу видавництва «Антологія» в цьому напрямку.

Учасники: Наталія Бовтрук, Галина Іщук, Тетяна Гребенюк, Наталія Бойченко

15:00—15:45 — Три кроки назустріч

Презентація нових книжок з поетичної серії видавництва «Крок»: «112» Емілії Конверської, «(входження в ліс)» Пауліни Підзік та «Параноя Бібоп» Аґати Пувальської.

Учасники: перекладачі Ростислав Кузик, Юрій Завадський, Анна Зотова

16:00—16:45 — Суржик, діалект чи говірка: як мова і мовні засоби впливають на відродження української культури?

Дискусія навколо роману Сашка Столового "Оринин". Суржик, діалект чи говірка: як мова і мовні засоби впливають на відродження української культури? Партнер: Лабораторія,

Учасники: Олександр Столовий, Марія Титаренко

 17:00—17:45 — Дискусія «Війни в Україні та Ізраїлі з дипломатичного і політичного погляду»

Війни в Україні та Ізраїлі минулого року привернули значну увагу міжнародної спільноти. Оскільки обидві війни досі не розв’язані, наша група обговорює політичні та дипломатичні наслідки воєн і майбутнє кожної країни і чого кожен може навчитися один від одного в цей найважливіший час. Партнер: Українсько-Єврейська Зустріч

Учасники: Олександр Щерба — український дипломат, публіцист, посол України в Австрії (2014–2021рр.) Ukraine vs. Darkness. Undiplomatic Thoughts (Ibidem: Hamburg, 2021); д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»; д-р Єгор Врадій, заступник директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Модеруватиме Ольга Муха — авторка, філософиня, аналітикиня культури, менеджерка культури та експертка з міжнародної комунікації та прав людини, мешкає та працює в Лондоні.

5 ЖОВТНЯ

11:00—11:45 — Реформа шкільної історичної освіти України: виклики війни і погляд у майбутнє

В Україні реформують шкільну історичну освіту. На які зміни слід очікувати? Чому вони важливі? Чим мотивовані і чи на часі? Учасники дискусійної панелі — освітяни та науковці, співавтори «Концептуальних засад реформування історичної освіти»

Учасники: Людмила Гриневич, Мар'ян Мудрий, Ігор Щупак, Костянтин Баханов, Раїса Євтушенко, Роман Пастушенко

12:00—12:45 — «Відновлення» казкою: джерело сили сімейної взаємодії»

Казкотерапевт розповість за допомогою яких інструментів можна збагатити досвід читання-слухання казок у спосіб, який буде додавати ресурсу як дітям, так і дорослим. Партнер: Благодійний фонд «Рідні».

Учасниця: Світлана Омельницька

13:00—13:45 — Як літаки F-16 стали легендами?

F-16 — літак-легенда, який уже понад 40 років перебуває на варті вільного світу. Андрій Харук у розмові з Лією Зелінською розповість історію виробництва й участь літака у війнах і збройних конфліктах. Партнер: Віхола

Учасники: Андрій Харук, Лія Зелінська

14:00—14:45 — Презентація книги «A Kind of Refugee: The Story of an American Who Refused to Leave Ukraine»

Розмова авторки книжки Лариси Бабій та письменниці Саші Довжик про силу зв’язку з рідною землею; про те, що бути українцем — це постійні зусилля; і що люди за кордоном можуть навчитися від спротиву України.

Учасниці: Саша Довжик, Лариса Бабій


15:00—15:45 — Від періодики до книговидання. Шлях довжиною в 10 років

Міське фентезі: як органічно вплести світ магії в буденність знайомого міста. Як написати історію, орієнтуючись на міфологію інших країн. Важче писати історію в українському сетингу чи оригінальному фантастичному світі. Партнер: Навчальна книга — Богдан

Учасники: Діана Семак, Олександра Буревій, Олександра Черепан, Уляна Дадак, Мар'яна Бекало

17:00—17:45 — Чоловік без землі нічого не значить. Презентація нового номеру журналу Reporters

Замінована. Неуспадкована. Віддана під оборонні споруди. Земля, яка годує і яка приймає назавжди. The Ukrainians Media презентує присвячений українській землі номер Reporters — єдиного в Україні журналу літературного репортажу.

18:00—19:30 — Спецпоказ проєкту «Війна-ненажера»

«Війна-ненажера» — це екранізація літературних творів українських авторів та авторок, котрі зараз захищають незалежність України. Це 10 історій від 10 різних режисерів та режисерок.

Учасниця: Марія Кравченко

6 ЖОВТНЯ

14:00—14:45 — Презентація книги «Жінки на війні»

Книга «Жінки на війні» ‒ спільний проєкт телеканалу Еспресо і видавництва «Дух і літера». Книга грунтується на репортажах журналістки та ведучої телеканалу «Еспресо» Христини Парубій, присвячених жінкам, які обрали шлях боротьби з ворогом у військових лавах.

15:00—15:45 — Що вам не розкажуть на уроках історії? Факти, які дивують

Цікаві, важливі, часом кумедні, іноді трагічні, а найчастіше — доленосні: не всім цим фактам знайшлося місце у шкільних підручниках, але саме завдяки їм історія стає живою і динамічною. Розмова з авторами книги «501 факт, який треба знати з історії… України» Анною та Андрієм Шиманськими. Партнер: Видавництво Старого Лева

Учасники: Анна Шиманська, Андрій Шиманський

Previous
Previous
October 3

The Life-Sized City: Detroit. Documentary Film Screening & Discussion with Mikael Colville-Andersen

Next
Next
October 7

Hispanic Activism in the US Today | Online Speaking Club with Charlie